در مورد فواید بادام چه می‌دانید؟

بادام یکی از مغذی‌ترین میوه خشک در جهان است، طعم خوب و شیرین دارد و دارای خواص مفیدی برای بدن ما است. فواید بادام به خوبی توسط پزشکان و تخصصان تغذیه شناخته شده است، زیرا بادام خواص بسیاری دارد، و از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

بادام نه تنها سلامت قلب را تنظیم می‌کند، بلکه از پوکی استخوان نیز جلوگیری می‌کند و سطح گلوکز و کلسترول را در خون تعادل می‌کند.

بادام یک میوه حاوی ویتامین E است که به بهبود پوست، مو و ناخن کمک می‌کند و همچنین دارای مقدار زیادی کلسیم است که برای تقویت استخوان‌های بدن بسیار مفید است.

گرچه محتوای فیبر و پروتئین بادام با وجود اینکه بسیار کم است، بازهم این میوه خشک دارای قدرت تغذیه ای عالی است.

خوردن ۱۰ بادام معادل خوردن یک اسفناج است، زیرا بادام یک منبع قابل توجه آهن است که به سلول‌های سرخ خون کمک می کند.

مصرف همه‌ روزه بادام از کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

 خوردن هفت عدد بادام روزانه به بهبود حافظه و هوش در کودکان کمک می‌کند، البته اگر قبل از غذا خورده شود.

بادام گزینه خوبی برای پروتئین به بدن است.

بادام شامل چربی‌های غیر اشباع است که از سیستم قلبی محافظت می‌کند.

همانطور که می‌بینید، فواید مختلفی از بادام وجود دارد، بنابراین سعی کنید آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا یک زندگی سالم داشته باشید.

شرکت زراعتی بوستان سبز تلاش دارد تا با عرضه بهترین میوه‌های خشک افغانستان، ارزش این میوه‌ها را نه تنها در داخل کشور بلکه بیرون از کشور در بازار‌های جهانی نیز نگهدارد. بوستان سبز با استفاده از خشک کن‌های مدرن با تکنالوژی جدید در بخش پروسس میوه‌ها، تعدادی از میوه‌های خشک مانند کشمش، زردآلو، توت، پسته و بادام را پروسس می‌کند. ما ظرفیت پروسس پنج تن میوه‌های خشک را در یک ساعت داریم.