فواید و خواص پسته برای صحت

پستاشیا ورا نام گیاهی درخت پسته است که متعلق به خانواده مشابه با درخت کاج است و منشا آن در مناطق کوهستانی و خشک ایران، ترکمنستان، ترکیه و افغانستان است.

پسته یکی از میوه‌های خشک مشهور افغانستان است که میزان پتاسیم آن برابر با پتاسیم مالته است. این میوه بی‌نظیر سرشار از مواد مغذی است. پسته در تعداد زیادی از غذاها و کیک‌ها استفاده می‌شود. با این حال، علاوه بر طعم خوش‌مزه آن، پسته برای سلامتی ما بسیار مفید است. ولابت بادغیس، مرکز اصلی تولید پسته در افغانستان بشمار می‌رود.

پسته دارای چنین فوایدی است:

– پسته به علت داشتن آهن فراوان، خون ساز است و برای کسانی‌که مبتلا به کم‌خونی هستند بسیار مفید است. از سوی دیگر،پسته دارای ویتامین بی۶ می‌باشد که برای تولید هموگلوبین بیشتر خون در بدن کمک می‌کند، هموگلوبین مسئول انتقال اکسیژن به سلول‌های بدن است. به این ترتیب، افرادی که خستگی، خواب و یا کم‌خونی دارند می توانند به قدر ضرورت از این میوه خشک استفاده کنند.

– ویتامین موجود در پسته همچنین به سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت‌ها کمک می‌کند.

– خوردن پسته باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب در زمان استرس می‌شود.

– پسته برای آرامش اعصاب و قلب بسیار مفید است. همانطور که ما بزرگتر می‌شویم، مراقبت از خودمان مهم‌تر است، و یکی از حساس‌ترین بخش‌های که باید بیشتر از آن مراقبت کنیم، قلب است. نگهداری این و رگ‌های خونی به نظر می رسد اساسی است.

– پسته معده را تقویت میکند.

فواید و خواص پسته بسیار متنوع هستند، از جمله کمک به حفظ قلب سالم، کنترل وزن، محافظت در مقابل دیابت و فشار خون بالا و بهبود گوارش، این یکی از میوه‌های اساسی برای اضافه کردن به رژیم غذایی ما است.

ویتامین ها، مواد معدنی، چربی‌ها و پروتئین‌هایی که در پسته یافت می‌شود برای تشکیل ارگانیزم سالم ضروری هستند.

میوه‌های خشک بخشی از ضرورت تغذیه همه است، بهترین جایگزینی غذا برای غلبه بر نقایص خاص و برای زندگی سریع امروز، یک منبع مکمل تغذیه آسان است. شرکت زراعتی بوستان سبز سیستم‌های یکپارچه برای مرتب سازی، انتقال و پروسس میوه‌های خشک را برای  رساندن کیفیت عالی محصول، افزایش عملکرد و رضایت مشتری ارائه می دهد. راه حل‌های میوه خشک در پروسس عبارت‌ اند از سیستم برای مرتب سازی رنگ و اندازه، تشخیص میوه نرم، حذف مواد خارجی و بیشتر. با استفاده از خشک کن‌های مدرن، این بخش تعدادی از میوه‌های خشک مانند کشمش، زردآلو، توت، پسته و بادام را پروسس می‌کند. شرکت زراعتی بوستان سبز ظرفیت پروسس ۵ تن میوه‌های خشک را در یک ساعت دارد.